Skupina Tipsport pomôže Ukrajine čiastkou 1,2 milóna eur

Útok na Ukrajinu vnímame ako útok na princípy slobody a demokracie, za ktorými Tipsport pevne stojí.

Pomôžu firma aj zamestnanci

Na Ukrajine zúri najhorší konflikt aký si Európa pamätá od čias 2. svetovej vojny. Skupina Tipsport preto mobilizuje svoje kapacity a východným susedom vyčlenila pomoc vo výške 1,2 milióna eur.

  • Tipsport zorganizuje verejnú zbierku zamestnancov, pričom každý jeden príspevok pracovníka skupiny strojnásobi. Vyzbierané prostriedky poputujú na projekty realizované v rámci neziskovej organizácie Človek v ohrození ale aj na mnohé ďalšie v Českej republike a na Slovensku.
  • Pre ľudí utekajúcich pred vojnou, budú poskytnuté ubytovacie kapacity v Beroune.
  • V prípade, že sa nájde dostatok detí a učitelia, škola VIA Beroun je pripravená poskytnúť jednu triedu, pre potreby vzdelávania.
  • Každý zamestnanec firiem skupiny Tipsport, ktorému to plnenie pracovných povinností umožní a prejaví záujem sa aktívne zapojiť do akéhokoľvek programu pomoci Ukrajincom, získa nárok na 2 dni plateného voľna v každom kalendárnom mesiaci, počnúc dňom 1.3.2022.​​​​​​​

Vyradenie ruských a bieloruských súťaží z kurzovej ponuky

Okrem toho, že na našich weboch a sociálnych sieťach vyjadrujeme podporu Ukrajine aj graficky, rozhodli sme sa aj pre gesto solidarity a bezodkladne sme z kurzovej ponuky vyradili zápasy všetkých ruských reprezentácií a tiež veľké ruské súťaže, ktoré sú späté s režimom, ktorý rozpútal vojnu (napríklad KHL, VHL, futbalová Superliga). Okrem ruských súťaží budú v najbližšej dobe vyradené aj bieloruské súťaže.

Stretnutia jednotlivých ruských športovcov alebo klubov na medzinárodnej scéne ponechávame v kurzovej ponuke. Záhlavie nášho webu, aplikácií a sociálne siete sme prefarbili do štátnych farieb Ukrajiny. Uvedomujeme si, že tento krok sa čiastočne dotkne našej prevádzky a môže nám priniesť určité komplikácie, ale nedokážeme si predstaviť, že by sme v tejto chvíli iba nečinne stáli a tvárili sa neutrálne.

Další články

Analýzy

Mapu darcovstva považujeme za dôležitý krok k rozvoju filantropie na Slovensku. Poskytuje darcom, verejnoprospešným organizáciám a verejnosti transparentné informácie o filantropických zdrojoch, vďaka ktorým občiansky sektor Celý článok